PL Polskie Luźne Dyskusje - Czyli pogaduchy o dupie marynie i nie tylko

Oliveoil

kiwifarms.net
Kocham to że pierwsza dyskusja na tym wątku jest o polityce. Nie rozmówki o muzyce, filmach czy serialach, tylko polityka. xD

To może ja coś o muzyce. Polskiej muzyce. Bo tej dobrej jest trochę. Dam linki do paru piosenek niektórych wykonawców których lubię słuchać:
Lady Pank: Sztuka latania, Wciąż bardziej obcy, Zamki na piasku, Tacy sami, Zostawcie Titanica
Obywatel G.C.: Tak tak... to ja, Nie pytaj o Polskę
Republika: Biała Flaga, Telefony, Odchodząc, Mamona
Kult: 6 lat później (Boże jak ja uwielbiam tę piosenkę), Arahja, Polska, Hej czy nie wiecie, Gdy nie ma dzieci, Po co wolność

Także polecam się zapoznać jeżeli nie znacie, bo wbrew pozorom Polska ma się czym chwalić w kwestii muzycznej.
No to RADZ o muzie?
Ja nic nie znam bo wyemigrowalam od Polski jak mialam 8 lat.

Slav Power

Polski Moderator
Local Moderator
kiwifarms.net
Powiedzcie mi jak zainstalowas Polski font?
Dla Windowsa 7: https://www.sevenforums.com/tutorials/86239-keyboard-layout-change.html
Dla Windowsa 10: https://www.tenforums.com/tutorials/102916-add-remove-keyboard-layouts-windows-10-a.html
Jeżeli zainstalujesz Mocny Akcent to ustawiasz go w miejscach podanych powyżej. Wpisanie polskich znaków to kwestia kombinacji prawego Alta i litery, np. prawy Alt + A = Ą. Ctrl+Alt+A też zadziała, ale nikt tak tego nie wpisuje.

Neoguri Ramyun

I blame Harlspuddin for way, I've turned out
kiwifarms.net
Kocham to że pierwsza dyskusja na tym wątku jest o polityce. Nie rozmówki o muzyce, filmach czy serialach, tylko polityka. xD

To może ja coś o muzyce. Polskiej muzyce. Bo tej dobrej jest trochę. Dam linki do paru piosenek niektórych wykonawców których lubię słuchać:
Lady Pank: Sztuka latania, Wciąż bardziej obcy, Zamki na piasku, Tacy sami, Zostawcie Titanica
Kult: 6 lat później (Boże jak ja uwielbiam tę piosenkę), Arahja, Polska, Hej czy nie wiecie, Gdy nie ma dzieci, Po co wolność

Także polecam się zapoznać jeżeli nie znacie, bo wbrew pozorom Polska ma się czym chwalić w kwestii muzycznej.
Ja to mogę Jeszce polecić
Marzeniowóz (ten utwór z filmu o Tytusie, Fajne Komiksy tak swoją drogą )
i Długość Dzwięku Samotności od Myslovitz

+ czy możecie zamknąć się na temat polityki na 5 sekund? Nie chce drugiego Wykopu,Twittera

polackerino

kiwifarms.net
+ czy możecie zamknąć się na temat polityki na 5 sekund? Nie chce drugiego Wykopu,Twittera
A nie lepiej zamknąć mordę w sprawach muzyki i kurwa wsparcia technicznego dla jakiejś drobnej poland strong lolkrówki i normalnie gadać o polityce? Jak ci się tu nie podoba to otwórz wątek na polską muzykę. Główny offtop zazwyczaj schodzi na politykę i pokrewne i wszędzie tak jest i nie ma co z tym walczyć, zwłaszcza z takich jebniętych powodów jak "musimy być inni niż inni111"

Slav Power

Polski Moderator
Local Moderator
kiwifarms.net
A nie lepiej zamknąć mordę w sprawach muzyki i kurwa wsparcia technicznego dla jakiejś drobnej poland strong lolkrówki i normalnie gadać o polityce? Jak ci się tu nie podoba to otwórz wątek na polską muzykę. Główny offtop zazwyczaj schodzi na politykę i pokrewne i wszędzie tak jest i nie ma co z tym walczyć, zwłaszcza z takich jebniętych powodów jak "musimy być inni niż inni111"
Wiesz co, chyba wstawię poprawkę do OPa żeby nie przekształcać tego wątku w polskie A&H, bo inaczej nic z tego wątku nie będzie. To ma być polski Off-Topic a nie polski Autism Thunderdome. A bez sensu byłoby robienie jeszcze kolejnego wątku do polityki. Także jak ktoś chce tu rozmawiać o muzyce to ma do tego prawo i nie będziesz nikomu dyktować o czym może tu rozmawiać a o czym nie.

Szfynks

kiwifarms.net

Team Lady Pank i Republika here. Moim guilty pleasure jest wczesne Kombi xD
Polecam Wanda i Banda, bo to był naprawde dobre rockowy zespół.

W ogole ciekawe, że poezja śpiewana (Grechuta style) jest "fenomenem" głownie u nas i moze jeszcze troche w krajach bylego ZSRR i mam wrażenie, że pełniła podobna role co renesans muzyki folkowej na zachodzie po WWII.

Slav Power

Polski Moderator
Local Moderator
kiwifarms.net
W ogole ciekawe, że poezja śpiewana (Grechuta style) jest "fenomenem" głownie u nas i moze jeszcze troche w krajach bylego ZSRR i mam wrażenie, że pełniła podobna role co renesans muzyki folkowej na zachodzie po WWII.
Pewnie dlatego że polski i rosyjski są tak specyficznymi językami, że poezja pisana w tych językach nadaje się również idealnie do śpiewania, bo to w końcu bardzo bogate i rozbudowane języki. A angielski jest pod tym względem raczej uproszczony, nie ma zbyt dużego pola do popisu.

Oliveoil

kiwifarms.net

Pewnie dlatego że polski i rosyjski są tak specyficznymi językami, że poezja pisana w tych językach nadaje się również idealnie do śpiewania, bo to w końcu bardzo bogate i rozbudowane języki. A angielski jest pod tym względem raczej uproszczony, nie ma zbyt dużego pola do popisu.
Pamietam Grechute.
PIEKNY glos.

Oliveoil

kiwifarms.net
Musze przeprosic. Zaczelam troche z lekkim autyzmem.
😁 Postaram sie mypowiedziec lepiej.
Macie porade o dobrych seriali z Polski?
Ostatni dobry pamietam to byla Fala Zbrodni. Dlacego nie mozna w USA zamuwic je na DVD? Spoko by bylo sobie kupic Fale Zbrodni.

PetrifiedTom

Bugged life mechanics!
kiwifarms.net
Ostatni dobry pamietam to byla Fala Zbrodni. Dlacego nie mozna w USA zamuwic je na DVD? Spoko by bylo sobie kupic Fale Zbrodni.
Polskie dobre seriale skończyły się wraz z upadkiem komuny. Od 1989 nie nakręcono niczego ciekawego oprócz kilku filmów pełnometrażowych. Był taki serial "Sfora" o grupie kolesi, ale z zapowiedzi stał się kolejnym argentyńsko-brazylijskim tasiemcem. Węgrzy chociaż zrobili w pytę "Aranyelet" chociaż ostatni sezon był już zjebany po całości.

DarkSydeHyde

kiwifarms.net
Polskie dobre seriale skończyły się wraz z upadkiem komuny. Od 1989 nie nakręcono niczego ciekawego oprócz kilku filmów pełnometrażowych. Był taki serial "Sfora" o grupie kolesi, ale z zapowiedzi stał się kolejnym argentyńsko-brazylijskim tasiemcem. Węgrzy chociaż zrobili w pytę "Aranyelet" chociaż ostatni sezon był już zjebany po całości.
Pierwsza Ekstradycja była bebin.

🌐🌐🌐

Globalist shill
kiwifarms.net
Jeżeli chodzi o polskie seriale to chyba po za paradokumentami (które cieszą się zaskakująco gigantyczną popularnością w Polsce) najwięcej produkują Canal+, TVN i HBO więc tam warto poszperać ale nic konkretnego nie polecę.
Za to jeżeli chodzi o polskie filmy to dzisiaj obejrzałem „Boże Ciało” i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony biorąc pod uwagę że to reżyser odpowiedzialny za „Salę samobójców”. Opowiada o młodym mężczyźnie, który nie mogąc wstąpić do seminarium podszywa się pod księdza i służy w małej parafii na wsi.

juzek

kiwifarms.net
offtop to offtop; to, że kurwa zazwyczaj schodzi na politykę, nie znaczy, że masz tutaj od razu odpierdalać i każdego wyzywać. jak nazwa wskazuje jest to miejsce na l u ź n e dyskusje — a moim zdaniem muzyka i pomoc idealnie się wpasowują w tę kategorię [no, bo gdzie indziej ktoś miałby zapytać o pomoc jak nie na luźnym offtopie?]. jak chcesz się zesrać, to pakuj walizy i załóż sobie twittera, tam na pewno lepiej się wpasujesz.
tl;dr zwal mi konia

Atlas Sneezed

kiwifarms.net

Attachments

• 649156_1.3.jpg
    649156_1.3.jpg
    35.3 KB · Views: 11

Neoguri Ramyun

I blame Harlspuddin for way, I've turned out
kiwifarms.net
Mogą być stare odcinki Świata Według Kiepskich, Ranczo i Film Fanatyk, który jest adaptacją pasty o Fanatyku Wędkarstwa. Teraz oglądam głównie anime, więc słabo znam się na tego typu seriach. Chociaż teraz wiele polskich seriali i filmów jesteś w stanie obejrzeć na Polskiej sekcji Netflixa, więc teraz mamy jeszcze większe możliwości (Ranczo, Fanatyk, Zimna Wojna, Twój Vincent)

Slav Power

Polski Moderator
Local Moderator
kiwifarms.net
To ja oprócz starych odcinków ŚwK (czyt. odcinków przed formatem 16:9) dorzuciłbym Miodowe Lata, 13 Posterunek, Czterdziestolatka, Alternatywy 4, Stawka większa niż życie, i 07 Zgłoś się.

polackerino

kiwifarms.net
Wiesz co, chyba wstawię poprawkę do OPa żeby nie przekształcać tego wątku w polskie A&H, bo inaczej nic z tego wątku nie będzie. To ma być polski Off-Topic a nie polski Autism Thunderdome. A bez sensu byłoby robienie jeszcze kolejnego wątku do polityki. Także jak ktoś chce tu rozmawiać o muzyce to ma do tego prawo i nie będziesz nikomu dyktować o czym może tu rozmawiać a o czym nie.
4699.png
#dyskryminacjamezczyzn